jonap

Recenzia Jonap B7

Situáciu s nedostatkom vzdušných barefoot topánok zlepšuje aj značka Jonap, ktorá vyrába sieťované tenisky s označením B7. Vyrábajú sa vo viacerých farbách aj prevedeniach – na suchý zips a gumičkovú šnúrku (označenie V) alebo na šnúrky. Nájdete ich tiež vo verzii so „starou“ podrážkou.Tento rok sa vyrábajú už len na novej podrážke. Jonap B7 sa vyrábajú od veľkosti 20 do 30.
Recenzia sa týka modelu B7V vo veľkosti 28 v modrej farbe.

  • šírka nôh: normálne široké až širšie
  • priehlavok: nízky až normálny
  • členky: úzke až normálne

Zvršok je sieťovaný. Hmotnosť jednej topánky vo veľkosti 28 je 142g.

jonap-b7
jonap-b7

Zapínajú sa na  suchý zips  prevlečený cez kovové očko, na jeho konci je reflexný prvok. Topánky sa dajú pekne prispôsobiť aj na úzke členky. Majú aj gumičkovú šnúrku, ktorá sa dá jednoducho skrátiť ak urobíte uzlík.

jonap-b7
jonap-b7

Jonap B7 (aj B12) vo verzii so suchým zipsom sedia na nízke až normálne vysoké priehlavky. Pri mierne vyššom priehlavku už suché zipsy nebudú prekryté. Verzia na šnúrky bude sedieť lepšie.

jonap-b7
jonap-b7

Vnútro je sieťované (okrem oblasti pod stielkou), spolu zo zvrškom majú teda dve vrstvy sieťoviny.

jonap-b7
jonap-b7

Stielky sú vyberateľné, rovné, ohybné, hrubé 3mm. Môžete ich prípadne nahradiť tenšími a získate pár milimetrov vnútorného priestoru navyše.

jonap-b7
jonap-b7

Okolo členku a päty sú topánky jemne vystužené.

jonap-b7
jonap-b7

Päta je mierne spevnená všitým opätkom, stále sa však dá ľahko ohnúť do vnútra topánky. Výška zadnej časti od podrážky po pätu, je približne 7,5cm.

jonap-b7
jonap-b7

Jonapy sa vyrábajú už na „novej“ podrážke, ktorá je odolnejšia ako pôvodná. Podrážka je mierne vytiahnutá vyššie na päte aj špičke. Drop (rozdiel medzi hrúbkou podrážky pod špičkou a pätou), je nulový, čo je jedno z kritérií barefoot obuvi. Tvar špičky je vhodný pre nohy s najdlhším (dominantným) palcom a ešte viac pre nohy s druhým prstom rovnako dlhým alebo dlhším ako palec.

jonap-b7
jonap-b7
jonap-b7
jonap-b7

Vnútorná dĺžka meraná meradlom Plus12 je vo veľkosti 28 183mm so stielkou a bez stielky 184mm. Zo skúseností sa však jednotlivé páry v rovnakom čísle líšia v dĺžke o 2-3mm. Vnútorná šírka meraná digitálnym meradlom Clevermess je 74mm. Či je obuv vhodná, si však treba overiť  aj premeraním nôh obuvi.

jonap-b7
jonap-b7

Jonap B7V sú vhodné na normálne široké a širšie nohy, nízky aj normálne vysoký priehlavok, úzke aj normálne široké členky. Ak si nie ste istí typom nôh vášho dieťaťa, môžete využiť služby online poradenstva.

Nižšie na fotkách je syn s nohami 172x65mm, členok má užšípriehlavok nižší, päty užšie. Okolo členku aj na priehlavku mu sedia pekne. Napriek tomu, že má užšie nohy, nosí Jonapy v klasickej verzii. Prsty sa mu pri chôdzi do šírky rozťahujú a klasická verzia mu vyhovuje. Aj to značí o tom, že pri výbere obuvi je potrebné zohľadňovať aj iné parametre okrem rozmerov nôh. Na druhej nohe má obuté Affenzahn. Oboje mu sedia pekne, Jonapy mu na jeho tvar nôh vyhovujú viac.

jonap-b7-vs-affenzahn
jonap-b7-vs-affenzahn
jonap-b7-vs-affenzahn
jonap-b7-vs-affenzahn

Porovnanie s Jonap B1 (klasická verzia) vo veľ. 28 – 184x74mm. Hlavný rozdiel je, že model B7 sedí lepšie na úzke členky a nízke priehlavky. Kým B1 sadnú aj na mierne vyššie priehlavky, B7 ani B12 nie. 

jonap-b7-vs-jonap-b1
jonap-b7-vs-jonap-b1
jonap-b7-vs-jonap-b1
jonap-b7-vs-jonap-b1

Porovnanie s Jonap B1 v Slim verzii vo veľ. 28 – 180x71mm. Model B7 so suchým zipsom sedí lepšie na užšie členky a na nízke priehlavky. Okrem toho je rozdiel v šírke, Slim verzia je užšia o 2-3mm.

jonap-b7-vs-jonap-b1-slim
jonap-b7-vs-jonap-b1-slim
jonap-b7-vs-jonap-b1-slim
jonap-b7-vs-jonap-b1-slim

Za recenziu veľmi pekne ďakujeme Terke Sopkovej zo “Šťastné nôžky” a na stránke www.stastnenozky.sk môžete vidieť aj videá prevedenia ohybnosti.

Topánky značky Jonap si viete zakúpiť tu: https://nozickovo.sk/obchod/?jet-smart-filters=epro-products/default&_tax_query_pa_vyrobca%5B%5D=265

Share this post

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email
Close Menu
×

Cart