Neseda.com

V spolupráci so spoločnosťou sme si pre Vás pripravili jedinečnú spoluprácu. Možno sa pýtate, čo má spoločné barefoot obúvanie a aktívne sedenie v práci či doma pri počítači. Odpoveď je jednoznačná. Zdravá chôdza musí byť podporovaná aj zdravým životným štýlom a medzi to patrí aj zdravé sedenie – aktívne sedenie. A ako nahradíme pasívne sedenie za to aktívne? Tak teraz si o tom povieme viac. 

 

Aktívny homeoffice? Ako nato?

Spoločnosť NESEDA je prvá na svete svojho druhu, ktorá rieši túto výzvu. Pomáha vám tvoriť aktívne pracovné prostredie, ktoré ako jediné môže naše ľudské telo uchrániť od fyzickej degenerácie.

Čím dlhšie sedíme bez pohybu, tým rýchlejšie sa naše telo adaptuje, no následky vidieť nielen v zrkadle (nadváha), ale aj cítiť (bolesti, zdravotné komplikácie). Aký je rozdiel medzi pohodlným sedením a zdravým sedením? Prečo najzdravšia poloha na sedenie je práve tá ďalšia?

Zdravé sedenie nie je to isté ako pohodlné sedenie.

Ergonómia je veda, ktorá nám pomáha pochopiť ako sedieť v geometricky správnej polohe. Problém je však inde. My sedieť dlhšie v správnej polohe nepotrebujeme.

My naše telo potrebujeme „vyživovať“ pravidelným pohybom, inak sa stáva disfunkčné. Pokaziť si vlastné telo však môžeme iba raz, potom v ňom musíme prežiť celý zvyšok života. A tomu chceme zabrániť za každú cenu. Ako?

Jediné riešenie je začať uvažovať nad tým, ako do svojho pracoviska zaviesť kultúru pohybu. To znamená vytvoriť aktívne prostredie, kde je bežné a normálne sa počas práce zľahka hýbať, striedať polohy sedenia či státia, mať okolo seba prvky, ktoré nám umožňujú pohyb za no-extra-time.
Čím dlhšie pracujeme v prostredí ktoré je chudobné na pohyb, tým hlbšia fyzická degenerácia nastáva.

 

Stolička Neseda

Stolička NESEDA je špeciálne navrhnutá pre všetkých vás, ktorí musíte denne dlhé hodiny sedieť a nie ste ochotní akceptovať degeneratívny vplyv celodenného sedenia na svoju kondíciu, svaly a ich tonus, rovnako ako na svoj mentálny výkon a energiu. Neuspokojíte sa s daným status quo a uvedomujete si, že zdravie a výkon závisia od kvality vašej životosprávy, ktorou pohyb je neoddeliteľnou súčasťou.  Investíciou do nesedy nepodporujete iba svoje zdravie, ale aj vývoj, výrobu, kvalitu a poslanie, ktoré tvorí zdravé pracovné prostredie. Spoločne vytvárame prostredie bohaté na pohybové príležitosti.

Ak Vás zaujíma viac o tejto stoličke, chcete vidieť viac tipov a rád, prípadne si chcete zakúpiť stoličku alebo si ju chcete na skúšku zapožičať, tak neváhajte a nakupujte so zľavou s Nožičkovom už teraz!

Close Menu
×

Cart