O NÁS

Kto sme a čo robíme?

Sme sestry, ktoré okrem sesterského puta spája nosenie, dojčenie, barefoot a mnoho iných sestersko-dvojmatkovských záležitostí. 1.marca 2018 bol pre nás výnimočný deň. Otvorili sme v Košiciach naše Nožičkovo. Naše tretie dieťa a prvé spoločné 🙂

Najprv bol sen, potom idea a neskôr reálne kroky, ktorými sme smerovali k otvoreniu jedinečného obchodu, ktorý nie je len taký obyčajný kamenný obchod. Za pomoci našej rodiny, priateľov sme nevytvorili klasickú predajňu, ale rodinný útulný priestor, kde deti môžu byť samé sebou, kde mamky necítia tlak a my ich s radosťou a s úsmevom nám podobným obslúžime, poradíme, naučíme.

Naše portfólio

Sme miesto kde mamky či oteckovia dostanú rady ako obuť svoje deti či seba. Odmeriame Vám a Vašim deťom nohy, poradíme aké typy topánok sadnú a kvalifikovane pomôžeme s výberom. Náš sortiment neustále rozširujeme a ideu barefoot obúvania podporujeme rôznymi odbornými prednáškami, kurzami a workshopmi s fundovanými odborníkmi či barefoot burzami. 

Aj my samé sa neustále vzdelávame na rôznych kurzoch, workshopoch, školeniach s rôznymi uznávanými fyzioterapeutmi či ortopédmi. Obe sme hrdé majiteľky certifikátov ako Funkčná noha alebo medzinárdoného certifikátu Barefoot Training Specialist – Level 1, ktoré sme ako jedne z mála na Slovensku absolvovali. 

Na predajni nájdete aj množstvo typov, ako stimulovať chodidlá a zakúpite aj koberčeky RootyRug, stimulačné drevené “piškótky” BAREFU_dots, balančnú dosku Vawa či nami vyrobené stimulačné koberčeky.

 

Predajňa je aj miestom, kde podporujeme mamky po pôrode, že plač dieťatka nie je nič nezvyčajné či „zle“ a že na jeho pocity a potreby treba reagovať. Učíme mamičky či oteckov nosiť svoje detičky pri srdci správne, ergonomicky,pohodlne. Pomáhame ich chápať seba, svoje pocity, ale aj pocity svojich detí. Sme certifikované poradkyne nosenia detí Z břicha na břicho a taktiež vlastníme certifikáty od ergonomického školiaceho centra ergonosenie.sk.

U nás nájdete aj požičovňu mnohých ergonomických nosičov rôznych výrobcov od narodenia až po toddler obdobie 3-4 rokov, požičovňu šatiek na nosenie detí, ale aj poradenstvo s tým súvisiace. Podporu rodinkám poskytujeme individuálne cez osobné poradenstvo, formou podporných skupín či formou kurzov nosenia detí. Na individuálne spoplatnené poradenstvá je nutné sa objednať 24 hodín vopred. Ak si chcete požičať nosič, využite náš rezervačný systém.

Okrem požičovne prevádzkujeme aj predajňu slovenského výrobcu ergonomických nosičov, šatiek a nosiaceho oblečenia Rischino. U nás nájdete široký výber všetkých ich produktov s odborným poradenstvom. My obe sme certifikované poradkyne nosenia deti pre Rischino. Vysvetlíme Vám princíp fungovania jednotlivých nosičov a pomôžeme nastaviť. Samozrejmosťou je servis počas celej doby nosenia 🙂

Posledným okruhom, ktorému sa venujeme je podpora dojčenia, a to hlavne dojčenie v nosiči či šatke a obliekanie nosiacej či dojčiacej mamičky. U nás na predajni si zakúpite produkty košických značiek Mamika, LAMA_bfc či ďalšiu slovenskú značku Little White Dandelion.

Nájdete u nás aj kopec ďalších produktov, ktoré súvisia s kontaktnou a vnímavou výchovou, ako sú knihy od Prosím spinkej, závesné hojdačky od slovenskej značky KIDVAK. 

Neboli ste ešte u nás? Je čas nás navštíviť. 

Kto nás ešte nepozná, príďte k nám na Jesennú 2 v Košiciach pocítiť rodinnú atmosféru a niečo užitočné nakúpiť 🙂 Jedinečný predajný priestor, ktorý podporuje a prepája nosenie, dojčenie či barefoot <3

Vaše Nožičkovo

Ivka a Peťa

Naša predajňa

Neboli ste ešte u nás?
Zastavte sa!

Sme špecializovaná predajňa barefoot obuvi, ergonomických nosičov a šatiek slovenskej značky Rischino, oblečenia pre nosiace a dojčiace mamičky a taktiež požičovňa ergonomických nosičov a šatiek s komplexným odborným poradenstvom v oblasti barefoot či nosenia.

Close Menu
×

Cart