froddo fuchsia

Recenzia Froddo Extra Flexible čižmičky

Značka Froddo pochádza z Chorvátska, okrem klasickej obuvi vyrábajú aj barefoot alternatívy. Alternatívami sú kvôli nie úplne ideálnej špičke. Majú rady Prewalkers, Flexible a už aj Extra Flexible.
Vyrábajú sa od veľkosti 19 do 26. Recenzia sa týka zimných čižmičiek z rady Extra Flexible s dvoma suchými zipsami vo veľkosti 24

Zvršok je z hladkej kože, ako každá obuv, vyžaduje impregnáciu. Vo vnútri sú zateplené ovčou kožušinkou, okrem malej časti jazyka. Jazyk je po bokoch prišitý, aby sa dnu nedostal sneh.

Zapínajú sa na dva suché zipsy, vďaka ktorým sa daným nôžkam prispôsobia.

Päta je spevnená všitým opätkom, v zadnej časti majú čižmičky uško. Vo vrchnej časti sáry sú polstrované. Výška čižmičiek je vrátane podrážky 9,5cm.

Drop (rozdiel medzi hrúbkou podrážky pod špičkou a pätou) je nulový.

Podrážka má vzorku,  je na päte a špičke vytiahnutá vyššie, chráni tak zvršok pred okopaním. Po obvode podrážky je prešitie.

Tvar špičky je vhodný pre nôžky, ktoré nemajú ostrý sklon prštekov, ale pršteky sú skôr dorovna. 

Porovnanie s Bobux.

Porovnanie s Filii.

Porovnanie s Pepino Ricosta.

Ohybnosť je dobrá už od nova.

Vnútorná dĺžka veľkosti 24 je 157mm, vnútorná šírka bez roztiahnutia zvršku do strán je 62mm, čo sedí s rozmermi aj na našom e-shope. Pri menšom obvode prstových kĺbov je vnútorná šírka 64mm. 

Čižmičky Froddo Extra Flexible vo veľkosti 24 sedia na úzke nôžky, nízke a normálne vysoké priehlavky, úzke a normálne široké členky.

Dieťa na fotkách má nohy dlhé 152 a 156mm, šírku nôh 63mm, priehlavok normálny až nižší 11cm, členky normálne.

Za recenziu veľmi pekne ďakujeme Terke Sopkovej zo “Šťastné nôžky” a na stránke www.stastnenozky.sk môžete vidieť aj videá prevedenia ohybnosti.

Topánky značky Froddo si viete zakúpiť tu: https://nozickovo.sk/obchod/?jet-smart-filters=epro-products/default&_tax_query_product_cat%5B%5D=84

Share this post

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email
Close Menu
×

Cart