IMG_9084

Recenzia Filii Gecko

Filii je obľúbená nemecká značka pre úzke a normálne široké nôžky. Sú vyhľadávané pre svoj dizajn a kvalitné prepracovanie. Vyrábajú sa od veľkosti 19 do 32.
Recenzia sa týka šnúrkového modelu Gecko nappa ocean laces vo veľkosti 27.

Zvršok je z hladkej kože, regulujú sa šnúrkami. Zboku je logo. Šnúrky sú navlečené tak, že stačí podoťahovať stredné časti a zaviazať, zvládne to aj menšie dieťa. Je to síce len detail, ale dobrý zlepšovák. Šnúrky môžete vymeniť aj za gumičky s brzdičkou alebo len doplniť brzdičku.

Vnútro aj jazyk sú kožené, jazyk má očko na uchytenie šnúrkami.

Vyberateľné stielky sú z teľacej kože, ktorá je nalepená na penovej vrstve. Stielky majú hrúbku 3mm.

Päta je jemne spevnená tenkou vrstvou naviac, oblasť spevnenia je ohraničená prešitím.

Okolo členku sú vypolstrované, vďaka šnúrkam idú utiahnuť aj na úzke členky.

Gumená podrážka je na päte a špičke mierne vyvýšená, chráni zvršok pred okopaním. Drop (rozdiel medzi hrúbkou podrážky pod špičkou a pätou) je nulový.

Tvar špičky je vhodný aj pre mierne dominantné palce.

Reálny vnútorný priestor má iný tvar a rozmer ako stielka, preto postavenie dieťaťa na stielku nie je vhodný spôsob ako si overiť, či mu dobre sedia. Stielky majú tiež iný rozmer ako vnútro, tieto konkrétne 177x65mm.

Stielka na podrážke a jej dĺžka 177mm a šírka 65mm.

Na zistenie reálneho tvaru som použila opäť test plastelínou. Na fotkách vidieť, že vnútorný tvar je odlišný od tvaru stielky, najmä na strane palca.

Ohybnosť podrážky je už od nova výborná. Vnútorná dĺžka veľkosti 27 je s vložkou 180mmvnútorná šírka bez roztiahnutia zvršku je 64mm.

Filii sú vhodné na úzke až normálne široké a širšie nôžky, nízky až normálne vysoký priehlavok, úzke až normálne široké členkyŠnúrkami ich možno pekne prispôsobiť. Sedia skôr na nôžky rovnejšieho tvaru, ktoré nemajú výrazný rozdiel v pomere šírky päty a šírky cez prstové kĺby.

Pozor, verzia W nie je širšia, iba vhodnejšia na vyšší priehlavok – má viac materiálu nad prstami. Šírka podrážky modelu M aj W je rovnaká.

Dieťa na fotkách má rozmery nôh 17,1×6,5cm, nízky priehlavok a úzke členky.

Za recenziu veľmi pekne ďakujeme Terke Sopkovej zo “Šťastné nôžky” a na stránke www.stastnenozky.sk môžete vidieť aj videá prevedenia ohybnosti.

Topánky značky Filii si viete zakúpiť tu: https://nozickovo.sk/obchod/?jet-smart-filters=epro-products/default&_tax_query_product_cat%5B%5D=66

Share this post

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email
Close Menu
×

Cart