fare

Recenzia Fare Bare

Známa česká značka Fare Bare prichádza každú sezónu s novinkami. Predstavujem vám nové celoročky, ktoré sa vyrábajú od veľkosti 23 do 27 a v inom farebnom prevedení od 28 do 32. Topánky majú označenie 5114281.
Recenzia sa týka veľkosti 27.

  • šírka nôh: normálne široké až širšie
  • priehlavok: nižší až vyšší
  • členky: užšie až širšie

Zvršok je z brúsenej kože. Po obvode sú topánky prešité obuvníckou niťou, nemusíte sa báť rozlepenia podrážky. Hmotnosť jednej topánky vo veľkosti 27 je 137g.

fare-bare
fare-bare

Zapínajú sa na dva suché zipsy prevlečené cez kovové očká, na hornom zipse je logo. Topánky sa dajú pekne prispôsobiť aj na užšie členky.

fare-bare
fare-bare

Vo vnútri nájdete príjemnú brúsenú kožu, okrem oblasti pod stielkou.

fare-bare
fare-bare

Ako aj ostatné modely, aj tu nájdete dva páry stielok. Jedny tenké, rovné, druhé hrubšie, so žliabkom na pätu. Používajú sa tie rovné tenké. V prípadoch, kedy má dieťa vpadnuté – valgózne členky alebo sú topánky kúsok širšie v päte, môžete použiť tie stielky so žliabkom.

fare-bare
fare-bare

Okolo členku a v hornej časti jazyka sú topánky jemne vystužené.

fare-bare
fare-bare

Päta je mierne spevnená všitým opätkom a vyvýšenou podrážkou na päte, stále sa však dá ľahko ohnúť do vnútra topánky. Výška zadnej časti od podrážky po pätu, je približne 6,8cm.

fare-bare
fare-bare

Podrážka je ako aj na ostatných Fare Bare vytiahnutá vyššie na päte aj špičke. Drop (rozdiel medzi hrúbkou podrážky pod špičkou a pätou), je nulový, čo je jedno z kritérií barefoot obuvi.

fare-bare
fare-bare

Podrážka je rovnaká ako na predošlých modeloch, má rovnakú vzorku. Ohybnosť je výborná už od nova. Tvar špičky je vhodný pre nohy s najdlhším palcom, ale aj mierne dlhším druhým prstom. 

fare-bare
fare-bare

Vnútorná dĺžka meraná meradlom Plus12 je vo veľkosti 27 180mm. Vnútorná šírka meraná digitálnym meradlom Clevermess je 71mm. Či je obuv vhodná, si však treba overiť  aj premeraním nôh obuvi.

fare-bare
fare-bare

Tieto Fare Bare sú takmer univerzálne. Sú vhodné na normálne až široké nohy, nižší aj vyšší priehlavok, užšie aj širšie členky. Kombinácia nízky priehlavok a úzky členok nie vždy funguje, zvršok sa môže vlniť. Ak si nie ste istí typom nôh vášho dieťaťa, môžete využiť služby online poradenstva.

Nižšie na fotkách je dieťa s nohami 172x65mm, členok užšípriehlavok nižší, päty užšie. Vzhľadom na situáciu nemám iného adepta na skúšanie. Okolo členku mu sedia veľmi pekne, má ale nízky priehlavok a úzke nôžky, preto sa zvršok vlní. Ak máte dieťa s vyšším priehlavkom alebo naopak nižším, určite ich vyskúšajte.

fare-bare
fare-bare
fare-bare
fare-bare

Porovnanie s Jonap B1 vo veľ. 28 – 184x74mm. Fare Bare sú v päte užšie.

fare-bare-vs-jonap
fare-bare-vs-jonap
fare-bare-vs-jonap
fare-bare-vs-jonap

Porovnanie so Froddo Barefoot vo veľ. 30 – 195x76mm.

fare-bare-vs-froddo
fare-bare-vs-jonap
fare-bare-vs-jonap
fare-bare-vs-froddo

Za recenziu veľmi pekne ďakujeme Terke Sopkovej zo “Šťastné nôžky” a na stránke www.stastnenozky.sk môžete vidieť aj videá prevedenia ohybnosti.

Topánky značky Fare Bare si viete zakúpiť tu: https://nozickovo.sk/obchod/?jet-smart-filters=epro-products/default&_tax_query_pa_vyrobca%5B%5D=147

Share this post

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email
Close Menu
×

Cart