a

Recenzia Fare Bare papučky

Na trhu sa objavili plátenky – papučky Fare Bare s označením 5101401. Vyrábajú sa vo veľkostiach 23 až 27. Recenzia sa týka papučiek veľkosti 23.

Zvršok je látkový, na priehlavku majú gumičku, vďaka ktorej si papučky zvládnu obuť aj menšie detičky. Papučky sa vyrábajú tiež vo verziách so suchým zipsom (majú iný farebný motív). Dizajnom pripomínajú klasické papučky.

Vnútro je látkové, špička je chránená vytiahnutou podrážkou dohora. Celkovo pôsobia kvalitne.

K papučkám sú dodávané dva páry stielok ako je u Fare Bare štandardom. Jedny sú tenké rovné (vpravo) a druhé majú žliabok (vľavo) pre lepšiu fixáciu päty. Sú trochu hrubšie a zároveň zmenšia vnútorný priestor. Papučky sa môžu nosiť s obomi stielkami alebo iba s jednou z nich. Vložka vľavo so žliabkom je vhodná aj pre vpadnuté členky.

Hmotnosť bez stielok je 70g, so stielkou so žliabkom 74g . Sú ľahšie ako papučky Protetika Raven pri rovnakej vnútornej dĺžke.

Podrážka je z termokaučuku, má jemné ryhovanie. Tvar špičky je vhodný pre dominantné (najdlhšie) palce a tiež pre palce, ktoré smerujú do vonkajšej strany.

Drop (rozdiel medzi hrúbkou podrážky pod špičkou a pätou) je nulový. Podrážka je po bokoch vytiahnutá vyššie, je však tenšia ako to pôsobí z profilu.

Päta je jemne spevnená, čiastočne vyvýšenou podrážkou v oblasti päty a tiež aj všitým opätkom.

Ohybnosť je dobrá už od nova, aj do „opačného“ smeru, čo je dôležité najmä pri kľačaní. Podrážka sa ohne spolu s chodidlom a nezareže sa do Achillovky. Pri nevhodných tvrdých podrážkach deti kladú chodidlá do vonkajšej strany alebo sedia nesprávne do tvaru písmena W. Podrážka je tuhšia ako napr. pri Beda či Jonap papučkách.

Vnútorná dĺžka pri veľkosti 23 je 153mm s tenkou stielkou, 151mm s oboma stielkami. Vnútorná šírka meraná digitálnym meradlom Clevermess bez roztiahnutia zvrškudo strán je 64mm.

Papučky Fare Bare sú vhodné na normálne až širšie nôžky, normálny až vyšší priehlavok. Nôžkam s vysokým priehlavkom bude sedieť verzia papučiek so suchým zipsom. Papučky sedia dobre na normálne širokých a mierne širších členkoch. Nie sú vhodné pre úzke päty a členky. Tvar bude vyhovovať detičkám s najdlhším palcom a tiež tým, ktorým smeruje palček do vonkajšej strany.

Dieťa na fotkách má romery nôh 14,2x6cm, normálny priehlavok, členok aj pätu, gumička na priehlavku sedí dobre.

Okolo členku na pravej nôžke je viac miesta, pridaním vložky so žliabkom sedeli papučky lepšie.

Detail členku – bez vložky so žliabkom.

Nôžka na stielke – pre predstavu tvaru nôžky.

Porovnanie s plátenkami – sedia lepšie vďaka regulácii šnúrkami, ktoré sú stiahnuté skoro nadoraz.

Za recenziu veľmi pekne ďakujeme Terke Sopkovej zo “Šťastné nôžky” a na stránke www.stastnenozky.sk môžete vidieť aj videá prevedenia ohybnosti.

Topánky značky Fare Bare si viete zakúpiť tu: https://nozickovo.sk/obchod/?jet-smart-filters=epro-products/default&_tax_query_product_cat%5B%5D=53

Share this post

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email
Close Menu
×

Cart