IMG_9183

Recenzia D.D. Step 018 a porovnanie s radou 015

Na trhu sa objavila novinka od maďarskej firmy D.D. Step, rada 018. Vyrábajú sa od veľkosti 19 do 24. Na konci recenzie nájdete aj porovnanie s D.D.Step rady 015.
Recenzia sa týka modelu Dark grey veľkosti 23.

Zvršok je kožený, časť jazyka pod suchými zipsami je z brúsenej kože. Majú dva suché zipsy, ktoré držia pevne a dajú a pekne regulovať.

Vnútro je kožené.

Vyberateľné stielky sú zhora kožené, zospodu penové. Sú hrubšie, majú vyvýšenie pod pätou. Odporúčam ich preto vybrať a nahradiť tenkými a rovnými stielkami, napr. z DM drogérie.

Päta je jemne spevnená vyvýšenou podrážkou aj opätkom. Okolo päty a členku sú jemne vypolstrované.

Gumená podrážka je na päte a špičke vytiahnutá vyššie, aby chránila zvršok pred okopaním či pred odrážadlom. Drop (rozdiel medzi hrúbkou podrážky pod špičkou a pätou) je nulový  (po vybratí pôvodnej stielky).

Topánočky zaujmú aj krásnym vzorom na podrážke, ktorý však trochu bráni dokonalému kontaktu a precíteniu povrchu.

Tvar špičky je vhodný aj pre mierne dominantné palce.

Reálny vnútorný priestor má iný tvar a rozmer ako stielka, preto postavenie dieťaťa na stielku nie je vhodný spôsob ako si overiť, či mu dobre sedia. Na zistenie reálneho tvaru som použila opäť test plastelínou.

Ohybnosť podrážky je už od nova výborná.

Vnútorná dĺžka veľkosti 23 je bez vložky 151mmvnútorná šírka bez roztiahnutia zvršku je 66mm.

D.D.Step 018 sú vhodné na normálne široké a širšie nôžky, normálny a vyšší priehlavok, normálne a širšie členkySuchými zipsami ich možno pekne prispôsobiť.

Dieťa na fotkách má rozmery nôh 14,2x6cm, normálny priehlavok, členok aj pätu, nôžky „plutvičky“.

Porovnanie s Pegres.

Porovnanie s D.D.Step rady 015. Špička na rade 015 je užšia a trochu okrúhlejšia, okolo členku sú 018 viac vykrojené a majú mäkší opätok (sú menej spevnené okolo päty).

Za recenziu veľmi pekne ďakujeme Terke Sopkovej zo “Šťastné nôžky” a na stránke www.stastnenozky.sk môžete vidieť aj videá prevedenia ohybnosti.

Topánky značky D.D.Step si viete zakúpiť tu: https://nozickovo.sk/obchod/?jet-smart-filters=epro-products/default&_tax_query_product_cat%5B%5D=80

Share this post

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email
Close Menu
×

Cart