b

Recenzia Bundgaard The Walk

Bundgaard je dánska značka, ktorá vyrába okrem barefoot obuvy aj alternatívy. Tieto topánočky sa vyrábajú vo veľkostiach 19 až 27.
Recenzia sa týka celoročiek veľkosti 27 z radu The Walk.


Zvršok aj vnútro sú kožené, topánky majú dva suché zipsy, ktoré držia pevne. Oba sú na koncoch prešité a v prípade, že by boli dlhé, je možné ich konce jednoducho odstrihnúť.

Vyberateľné stielky sú zhora kožené, zospodu penové, majú miernu podporu klenby. Odporúčam ich preto vybrať a nahradiť tenkými a rovnými stielkami.

Gumená podrážka je na päte a špičke vytiahnutá vyššie, aby chránila zvršok pred okopaním. Drop (rozdiel medzi hrúbkou podrážky pod špičkou a pätou) je nulový.

Tvar špičky je vhodný aj pre dominantné palce.

Ohybnosť je pri nových topánkach menšia, najmä v oblasti päty. Časom podrážka trochu zmäkne.

Päty sú spevnené, čiže sú ideálne pre tie deti, ktoré potrebujú päty a členky usmerniť a trochu spevniť. Celoročky sú vhodné aj na úzke členky, idú krásne utiahnuť.

Vnútorná dĺžka čísla 27 je 172mm (merané so stielkou) a 175mm (merané po vybratí stielky). Vnútorná šírka bez rotiahnutia zvršku je 65mm.

Celoročky Bundgaard The Walk patria medzi alternatívy. Sú vhodné na úzke a užšie nôžky, úzke až normálne široké členky a nízky až normálny priehlavok.

Dieťa na fotkách má nohy 16,4×6,2cm, úzky členok a výrazne nízky priehlavok.

Za recenziu veľmi pekne ďakujeme Terke Sopkovej zo “Šťastné nôžky” a na stránke www.stastnenozky.sk môžete vidieť aj videá prevedenia ohybnosti.

Topánky značky Bundgaard si môžete zakúpiť tu: https://nozickovo.sk/kategoria-produktu/vyrobca/bundgaard/

Share this post

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email
Close Menu
×

Cart