IMG_6006

Recenzia Anatomic papučky Tamarillo 3

Recenziu pripravila Terézia Sopková, Šťastné nôžky

anatomic-tamarillo3

Anatomic je česká značka, ktorá okrem klasickej nebarefoot obuvi začala vyrábať aj barefoot papučky. Sú vhodné aj ako balerínky. Anatomic Tamarillo 3 patria do novej rady, ktorá je upravená tak, aby sedela aj na úzke členky. Vyrábajú sa od veľkosti 24 do 33, cena je okolo 12eur. Recenzia sa týka veľkosti 29.

Zvršok papučiek je textilný, vnútro je bavlnené vrátane oblasti pod vyberateľnou stielkou. Zapínanie na suchý zips drží pevne, dá sa poriadne dotiahnuť. Celé prevedenie, šitie a lepenie pôsobí kvalitne, pozrite si aj video prevedenia.

anatomic-tamarillo3-vnutro
anatomic-tamarillo3-suchy-zips

Stielky sú vyberateľné, ide vlastne o stielky z aktívneho uhlia, na ktorých je nalepená tenká koža. Sú tenké, rovné a ohybné.

anatomic-tamarillo3-stielka
anatomic-tamarillo3-stielka-podlepena

Podrážka je rovná (nulový drop), oproti starším modelom je ohybná (už od nova) ľahko do všetkých smerov. Pozrite si aj video ohybnosti.

anatomic-tamarillo3-podrazka-ohybnost-spicka
anatomic-tamarillo3-podrazka-ohybnost-pata

Tvar špičky je hodný aj pre dominantné palce.

anatomic-tamarillo3-podrazka

Päta je jemne spevnená, oproti starším modelom je spevnenie mäkšie, čiže pri sedení nebudú papučky deťom prekážať a tlačiť do Achillovky. Tento model 3 je upravený a vhodný aj na úzke členky a päty.

anatomic-tamarillo3-opatok
anatomic-tamarillo3-spevnena-pata
anatomic-tamarillo3-suchy-zips-uzke-paty

Vnútorná dĺžka veľkosti 29 je 189mm vnútorná šírka zisťovaná digitálnym meradlom Clevermess je 68mm (rozmery merané s vložkou). Celú veľkostnú tabuľku nájdete tuRozmery stielok sú menšie, preto neodporúčam overovať či topánky sedia spôsobom, že dieťa postavíte na stielky.

anatomic-tamarillo3-meradlo-plus-12
anatomic-tamarillo3-clevermess

….. ….     

Anatomic Tamarillo 3 sú vhodné ako papučky alebo balerínky. Sedia na úzke a normálne päty, úzke a normálne členky. Sú vhodné aj na nôžky plutvičky, nižší, normálny a mierne vyšší priehlavok, užšie a normálne široké nôžky. V oblasti nad prstami sú vyššie, pri malom obvode prstových kĺbov môžu odstávať.

Dieťa na fotkách má úzke členky, nízky priehlavok, rozmery nôh 182x70mm.

anatomic-tamarillo3-nad-prstami
anatomic-tamarillo3-zapnute
anatomic-tamarillo3-priehlavok
anatomic-tamarillo3-obute

…….       

Share this post

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email
Close Menu
×

Cart