1

Recenzia Jonap B1

Značka Jonap vyrába barefoot obuv pod označením B. Vyrábajú sa od veľkosti 20 do 30. 
Recenzia sa týka modelu B1 – celoročky na suché zipsy vo veľkosti 29.

Prevedenie je kvalitné, nikde nevytŕčajú nitky ani lepidlo. Topánky sú z velúrovej kože, vnútro je textilné. Po impregnácii zvládnu aj dážď.

Hmotnosť je 158g, čo je veľmi slušné. Suché zipsy sú kvalitné, držia dobre, vrchný má našitý reflexný prvok. Oproti predošlým modelom sú aj dlhšie, čiže už nebudú krátke pri vyšších priehlavkoch.

Podrážka je ohybná priečne aj pozdĺžne pekne od nova. Niektorým deťom sa najmä v oblasti päty rýchlo vychodí.

Stielka je vyberateľná, textilná, úplne flexibilná. Pri topánkach boli ešte jedny hrubšie stielky, ktoré môžete použiť v prípade, ak chcete topánky viac zatepliť.

Päta je trochu vyššia napríklad oproti sieťovaným Beda teniskám a jemne spevnená ako vidno na fotke. Jonap b1 sadnú aj na užšiu pätu a užší členok.

Vnútorná dĺžka veľkosti 29 zisťovaná meradlom Plus 12 je 191mm vnútorná šírka meraná Clevermessom je 76mm. E-shopy často uvádzajú viac, ale šírka topánky je limitovaná podrážkou.Topánky boli merané so stielkou.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jonap b1 sú teda vhodné na normálne široké až mierne širšie nôžky. Pôjdu utiahnuť aj na užšie členky a nižšie priehlavky. Vďaka dlhším suchým zipsom oproti predošlým verziám budú lepšie sedieť aj na vyšších priehlavkoch.

Topánočky testovali nôžky s mierami 180x70mm, chudé členky, nízky priehlavok. Pozrite sa, ako sedia.

Okolo členkov idú krásne utiahnuť.

Za recenziu veľmi pekne ďakujeme Terke Sopkovej zo “Šťastné nôžky” a na stránke nosimenasedeti.sk môžete vidieť aj videá prevedenia ohybnosti.

Topánky značky Jonap si môžete zakúpiť tu: https://nozickovo.sk/kategoria-produktu/vyrobca/jonap/

Share this post

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email
Close Menu
×

Cart